מדריך מקצועי

ראשי הדפסה: השוואה מלאה בין Epson I3200, I1600, Ricoh, Konica, Kyocera ו־Toshiba

עודכן: אוקטובר 2026 · צוות ברנדורה

ראש ההדפסה הוא הרכיב שמגדיר יותר מכל דבר אחר את מהירות המדפסת, את איכות ההדפסה, את סוגי הדיו שאפשר להשתמש בהם ואת עלות התחזוקה לאורך השנים. במדפסות פורמט רחב, UV, DTF וטקסטיל שולטים היום כמה ראשים מוכרים: Epson I3200 ו־I1600, Ricoh Gen5 ו־Gen6, Konica Minolta KM1024, Kyocera KJ4 ו־Toshiba CE4. במדריך הזה ריכזנו את הנתונים הטכניים של כל ראש מתוך דפי המפרט של היצרנים ושל מפיצי ראשים, עם יתרונות, חסרונות וטבלת השוואה אחת מרוכזת.

מה זה ראש הדפסה ולמה הוא כל כך חשוב

כמעט כל הראשים במדריך הם ראשי פיאזו בטכנולוגיית Drop-on-Demand: מאחורי כל נחיר (פייה) יש רכיב פיאזואלקטרי שמתכווץ כשמגיע אליו פולס חשמלי ודוחף החוצה טיפת דיו אחת, רק במקום שבו היא נדרשת. בשונה מראשים תרמיים, הפיאזו לא מחמם את הדיו ולכן מתאים לדיו UV, אקו־סולבנט, סולבנט, שמן ודיו על בסיס מים.

כמה מושגים שיחזרו בהמשך:

  • מספר נחירים – כמה טיפות הראש יכול לירות בו־זמנית. יותר נחירים = יותר דיו בכל מעבר.
  • רוחב הדפסה לראש (Swath) – רצועת ההדפסה שראש אחד מכסה במעבר אחד, במילימטרים. ראש רחב יותר מכסה יותר שטח בכל מעבר.
  • רזולוציה נייטיב – צפיפות הנחירים (npi או dpi) בראש עצמו. רזולוציה גבוהה יותר מושגת בהדפסה במספר מעברים.
  • גודל טיפה (pL, פיקוליטר) וגווני אפור (Grayscale) – ראש שיודע לירות כמה גדלי טיפה משלב פרטים עדינים באזורים בהירים עם כיסוי מלא באזורים כהים.
  • תדירות (kHz) – כמה טיפות בשנייה כל נחיר יורה. משפיעה ישירות על מהירות הכרכרה.

חשוב להבחין בין שני עולמות. ראשים תעשייתיים (Ricoh, Konica Minolta, Kyocera, Toshiba) תוכננו מראש לעבודה רציפה, לרוב עם גוף חימום מובנה, תאימות לדיו צמיגים יותר ולעיתים מחזור דיו (Recirculation). ראשים שמקורם במדפסות משרדיות – כמו DX5, XP600 ו־4720 של Epson – נלקחו ממדפסות צילום ומשרד והותאמו למכונות מקצועיות. הם זולים ומדויקים, אבל לא תוכננו לעומס תעשייתי. סדרת ה־I של Epson (I3200, I1600) נמצאת באמצע: אותה משפחת טכנולוגיה (PrecisionCore), אבל ראשים שאפסון מוכרת רשמית ליצרני מכונות.

Epson I3200 – כל הדגמים

ה־I3200 הוא כנראה הראש הנפוץ ביותר היום במדפסות DTF, סובלימציה, אקו־סולבנט ו־UV קטנות ובינוניות. זהו ראש PrecisionCore MicroTFP עם 3,200 נחירים ב־8 שורות, 300 נחירים לאינץ' בכל שורה, ו־600 dpi לכל צבע (שתי שורות לכל צבע). רוחב ההדפסה האפקטיבי הוא 33.8 מ"מ (1.33 אינץ'), והראש תומך בעד 4 צבעים. לפי המפרט של אפסון, התדירות היא 43.2 קילוהרץ בהדפסה בינארית ו־21.6 קילוהרץ במצב גווני אפור, ואין בו חימום פנימי ולא מחזור דיו.

הגרסאות: A1, E1, U1

  • I3200-A1 – לדיו על בסיס מים: פיגמנט, דיו סובלימציה, דיו DTF ו־DTG. טיפה בינארית של 6 pL, ובגווני אפור 3.8–12.3 pL. זה הראש שתמצאו ברוב מדפסות ה־הדפסת DTF והסובלימציה.
  • I3200-E1 – לדיו אקו־סולבנט. טיפה בינארית 6 pL, בגווני אפור 3.8–12.3 pL. נפוץ במדפסות גליליות לשילוט, ויניל ובאנרים.
  • I3200-U1 – לדיו UV. טיפה בינארית 5 pL, בגווני אפור 3.8–12.5 pL. משמש במדפסות UV שולחניות, בינוניות ובמדפסות UV DTF.

I3200(8): גרסת 8 הצבעים

אפסון מוכרת גם דגם I3200(8) עם אותם 3,200 נחירים ואותו רוחב של 33.8 מ"מ, אבל עם תמיכה בעד 8 צבעים בראש אחד, או לחלופין 1,200 נחירים לאינץ' כשמשלבים 4 שורות לצבע אחד. יש לו שתי גרסאות: A1HD לדיו מים, ו־S1HD לדיו UV, אקו־סולבנט, סולבנט ושמן. כשספק מציין "I3200 8 צבעים", כדאי לברר אם מדובר בדגם הזה או בשני ראשים רגילים.

יתרונות וחסרונות של I3200

  • יתרונות: רזולוציה גבוהה בראש קטן, טיפות קטנות (מתחת ל־4 pL) לטקסט ופרטים חדים, מחיר ראש נמוך יחסית לראשים תעשייתיים, זמינות גבוהה של חלפים ושל טכנאים.
  • חסרונות: רוחב צר (33.8 מ"מ), ולכן כדי להגיע למהירות גבוהה צריך כמה ראשים; אין חימום מובנה, ולכן הראש רגיש לדיו צמיג ולטמפרטורת החדר; רגיש ליובש ולסתימות אם לא מבצעים תחזוקה יומית, במיוחד עם דיו לבן.

Epson I1600 – אחיו הקטן של I3200

ה־I1600 הוא בדיוק חצי מ־I3200: 1,600 נחירים ב־4 שורות, אותו רוחב הדפסה של 33.8 מ"מ, אותה רזולוציה של 600 dpi לצבע ואותם גדלי טיפה. גם כאן יש שלוש גרסאות – A1 (מים), E1 (אקו־סולבנט) ו־U1 (UV) – עם אותם נתוני טיפה ותדירות כמו ב־I3200(4).

המשמעות המעשית: באותו רוחב הדפסה, ל־I1600 יש חצי מכמות הנחירים, ולכן הוא מוציא פחות דיו בכל מעבר ובפועל איטי יותר. הוא מתאים למכונות כניסה, למדפסות UV שולחניות ולמדפסות DTF קטנות, שבהן מחיר הראש חשוב יותר ממהירות.

  • יתרונות: הראש הזול במשפחה, אותה איכות הדפסה ואותן טיפות כמו I3200, מתאים לעסק שמתחיל.
  • חסרונות: תפוקה נמוכה יותר; כשהעבודה גדלה, קשה "לשדרג" – בדרך כלל צריך מכונה אחרת.

רקע קצר: DX5, XP600, DX7 ו־4720

לפני סדרת ה־I, רוב המדפסות הסיניות והמקצועיות הזולות התבססו על ראשים ממדפסות משרד וצילום של Epson. DX5 (1,440 נחירים) היה במשך שנים הסטנדרט במכונות אקו־סולבנט ונחשב איכותי ויציב; XP600 (1,080 נחירים) הפך לחלופה זולה; 4720 נלקח ממדפסת משרדית ודומה מאוד במבנה ל־I3200. הבעיה בראשי 4720 הייתה שחלק מהם "נעולים" ודורשים כרטיס פענוח (Decoder) כדי לעבוד במכונה שאינה של אפסון, ושהם לא נמכרים רשמית כראש תעשייתי. סדרת I3200/I1600 נועדה לפתור את זה: ראשים שאפסון מוכרת ליצרני מכונות עם מפרט מסודר.

Ricoh Gen5 ו־Gen6

ראשי ריקו הם ראשים תעשייתיים מתכתיים, עם גוף חימום ותרמיסטור מובנים ועבודה בטמפרטורה של עד 60 מעלות. הם הבחירה הנפוצה במדפסות UV שטוחות והיברידיות בינוניות וגדולות, וגם במכונות סולבנט ותוויות. שני הדורות חולקים את אותו מבנה בסיסי: 1,280 נחירים ב־4 שורות של 320, רוחב הדפסה של 54.1 מ"מ (2.1 אינץ') ו־150 נחירים לאינץ' בכל שורה – כלומר 600 dpi כשהראש מדפיס צבע אחד.

Ricoh Gen5 – MH5420 / MH5440

  • טיפה בינארית 7 pL, ובגווני אפור 7–35 pL (4 רמות), לפי סוג הדיו.
  • תדירות 30 קילוהרץ בבינארי, 20 קילוהרץ בגווני אפור.
  • MH5420 – עד 2 צבעים בראש (300 dpi לכל צבע). MH5440 – עד 4 צבעים בראש (150 dpi לכל צבע).
  • תאימות: UV, סולבנט, מים ועוד.

Ricoh Gen6 – MH5320 / MH5340

  • טיפה קטנה יותר: 5 pL בבינארי, ובגווני אפור 5–15 pL.
  • תדירות גבוהה יותר: 50 קילוהרץ (3 רמות) או 40 קילוהרץ (4 רמות).
  • MH5320 – עד 2 צבעים; MH5340 – עד 4 צבעים; קיימת גם גרסת MH5320 Type A ללא פתח דיו.
  • תאימות: UV, סולבנט, מים ועוד.

בשוק תשמעו גם את הכינויים Gen5i ו־Gen5s. אלה שמות שמשמשים מפיצים ויצרני מכונות; בדפי המוצר של ריקו לא מצאנו מפרט נפרד תחת השמות האלה, ולכן כדאי לבקש מהספק את מק"ט הראש המדויק (למשל MH5420 או MH5320).

  • יתרונות Ricoh: רוחב גדול בכ־60% מראש Epson, חימום מובנה שמאפשר עבודה עם דיו UV צמיג ויציבות גבוהה בטמפרטורות משתנות, מבנה עמיד לעבודה רציפה, גווני אפור טובים. ב־Gen6 טיפה קטנה ותדירות גבוהה – איכות ומהירות טובות יותר מ־Gen5.
  • חסרונות Ricoh: מחיר ראש גבוה משמעותית מראש Epson; רזולוציה נייטיב לכל צבע נמוכה יותר כשמריצים כמה צבעים בראש אחד, ולכן מכונות איכותיות משתמשות בהרבה ראשים; ב־Gen5 הטיפה המינימלית (7 pL) גדולה יחסית לטקסט קטן מאוד.

Konica Minolta – KM1024i, KM1024a ו־KM512

ראשי קוניקה מינולטה הם ותיקים מאוד בשוק הפורמט הרחב, ונפוצים במכונות סולבנט גדולות (3.2 מטר ומעלה), במכונות UV גדולות, בטקסטיל ובקרמיקה. לכל דגמי KM1024i יש 1,024 נחירים ב־4 שורות, 360 נחירים לאינץ', רוחב הדפסה של 72 מ"מ, 8 רמות גווני אפור וחימום פנימי.

גרסאות KM1024i

  • KM1024i SHE – טיפה 6 pL, עד 56 קילוהרץ. סולבנט, שמן ו־UV. לאיכות גבוהה.
  • KM1024i MHE – טיפה 13 pL, עד 45 קילוהרץ. סולבנט, שמן ו־UV. הנפוץ במכונות שילוט גדולות.
  • KM1024i LHE – טיפה 30 pL, עד 27 קילוהרץ. לכיסוי מהיר של שטחים גדולים, באנרים וקרמיקה.
  • KM1024i SAE / MAE – גרסאות לדיו על בסיס מים (6 ו־13 pL), לטקסטיל.

KM1024a SHE הוא הדור עם צורת גל אנלוגית ו"ריבוי טיפות": 6 pL בבינארי ועד 24 pL בגווני אפור, 72 מ"מ ו־1,024 נחירים, לסולבנט, UV ושמן. ה־KM512 הוותיק יותר (512 נחירים, 36.1 מ"מ, 14 או 42 pL) עדיין קיים במכונות ישנות, אבל חלק מגרסאותיו כבר הופסקו לפי אתר היצרן, וגרסת KM512i אינה מופיעה ברשימת המוצרים הנוכחית. יש גם דגמים חדשים יותר כמו KM1800i (75 מ"מ, 600 npi), שנכנסים בהדרגה למכונות חדשות.

  • יתרונות: הראש הרחב ביותר מבין הראשים הנפוצים במכונות סריקה (72 מ"מ), מהירות גבוהה, עמידות טובה, מגוון גדלי טיפה לפי היישום.
  • חסרונות: רזולוציה נייטיב של 360 – פחות מתאים לפרטים זעירים במרחק צפייה קרוב; בגרסאות טיפה גדולה (MHE/LHE) רואים גרעיניות יותר מאשר ב־Ricoh Gen6 או Epson; מחיר ראש גבוה.

Kyocera – KJ4A ו־KJ4B

ראשי קיוסרה הם ראשים תעשייתיים "כבדים", בעיקר למכונות Single-Pass (מעבר יחיד) בדפוס, אריזה, טקסטיל ותעשייה, ופחות למדפסות שילוט סטנדרטיות. הנתון הבולט הוא רוחב הדפסה של כ־108 מ"מ לראש עם 2,656 נחירים (מתוכם 2,558 פעילים) ו־600 dpi נייטיב.

  • KJ4A (TA, AA, RH) – לדיו UV ודיו בצמיגות גבוהה. טיפות 3–14 pL, תדירות 20–30 קילוהרץ. משמש מכונות UV תעשייתיות, הדפסה על אריזות ועל מוצרים עגולים.
  • KJ4B (QA, YH) – לדיו על בסיס מים. טיפות 5–18 pL; גרסת YH מגיעה ל־40 קילוהרץ. נפוץ בהדפסת טקסטיל דיגיטלית ובדפוס מים במעבר יחיד.
  • KJ4B-1200 – גרסת 1,200 dpi עם 5,312 נחירים, רוחב 112.44 מ"מ, טיפות 1.5–5 pL ותדירות 64 קילוהרץ – להדפסה מהירה באיכות גבוהה מאוד.
  • יתרונות: הרוחב הגדול ביותר בהשוואה, רזולוציה נייטיב גבוהה, תדירות גבוהה – מתאים לייצור המוני.
  • חסרונות: יקר מאוד, דורש מערכת דיו, אלקטרוניקה וכיול ברמה תעשייתית, ותאימות דיו מדויקת. למדפסת שילוט רגילה בדרך כלל אין בו צורך.

Toshiba – מה זה בעצם "Toshiba 1024"?

חיפשנו ראש של Toshiba Tec בשם "1024" בדפי היצרן ובמפיצי ראשים – ולא מצאנו כזה. סביר שהשם נוצר מבלבול עם Konica Minolta KM1024 או עם ראש StarFire SG1024 של Fujifilm Dimatix (1,024 נחירים, כ־65 מ"מ), שנפוצים במכונות דומות. ראש טושיבה שנפוץ בפועל במדפסות UV שטוחות הוא CE4 / CE4M, ולכן מומלץ לבקש מהספק את מק"ט הראש המדויק.

לפי נתוני מפיצי ראשים, Toshiba CE4M הוא ראש פיאזו עם 636 נחירים פעילים, רוחב הדפסה של 53.7 מ"מ, 150 dpi נייטיב (עד 300 dpi), טיפות של 5–35 pL ו־16 רמות גווני אפור שנוצרות מכמה טיפות לנקודה. הגרסה CE4W1 מגיעה לטיפות של 6–90 pL. הוא מתאים לדיו UV ולדיו על בסיס שמן, ונמצא במדפסות UV שטוחות מסין ובמכונות UV תעשייתיות ותיקות יותר. לטושיבה יש גם ראשים חדשים יותר כמו CF3 / CF3R (600 npi, 53.95 מ"מ, טיפה מינימלית 3–4 pL, מחזור דיו בכל הערוצים) ו־CF1/CK1 עם טיפות גדולות מאוד לקרמיקה.

  • יתרונות CE4M: גווני אפור עשירים (16 רמות) שנותנים מעברי צבע חלקים, טווח טיפה רחב, עמידות תעשייתית.
  • חסרונות CE4M: רזולוציה נייטיב נמוכה (150 dpi) ותדירות נמוכה יחסית, ולכן איטי יותר באיכות גבוהה; פחות נפוץ היום במכונות חדשות, כך שכדאי לבדוק זמינות חלפים.

טבלת השוואה: נתונים טכניים

הנתונים בטבלה לקוחים מדפי המפרט של היצרנים (Epson, Ricoh, Konica Minolta, Kyocera) ובמקרה של Toshiba CE4M ממפיצי ראשים. "רזולוציה נייטיב" היא לצבע אחד בראש.

ראש הדפסהנחיריםרזולוציה נייטיב (dpi)רוחב הדפסה לראש (מ"מ)טיפה (pL)סוגי דיושימוש טיפוסי
Epson I3200(4)-A13,200600 לצבע33.83.8–12.3 (בינארי 6)מים: פיגמנט, סובלימציה, DTFDTF, סובלימציה, DTG
Epson I3200(4)-E13,200600 לצבע33.83.8–12.3 (בינארי 6)אקו־סולבנטמדפסות גליליות לשילוט
Epson I3200(4)-U13,200600 לצבע33.83.8–12.5 (בינארי 5)UVUV שולחנית ובינונית, UV DTF
Epson I3200(8) A1HD / S1HD3,200300–1,200 לפי תצורה33.83.5–12.5מים (A1HD); UV, סולבנט, אקו, שמן (S1HD)מכונות 8 צבעים, תעשייה
Epson I1600 (A1/E1/U1)1,600600 לצבע33.83.8–12.5 (בינארי 5–6)מים, אקו־סולבנט, UVמכונות כניסה, UV ו־DTF קטנות
Ricoh Gen5 (MH5420/5440)1,280600 (צבע אחד)54.17–35 (בינארי 7)UV, סולבנט, מיםUV שטוחה והיברידית
Ricoh Gen6 (MH5320/5340)1,280600 (צבע אחד)54.15–15 (בינארי 5)UV, סולבנט, מיםUV באיכות גבוהה, תוויות
Konica Minolta KM1024i (SHE/MHE/LHE)1,024360726 / 13 / 30סולבנט, שמן, UV (SAE/MAE: מים)סולבנט ו־UV רחב, טקסטיל, קרמיקה
Konica Minolta KM1024a SHE1,024לא אומת726–24סולבנט, UV, שמןUV וסולבנט רחב
Konica Minolta KM512 (MHX/LHX)51236036.114 / 42UV (גרסאות H), סולבנט (גרסאות N)מכונות ותיקות
Kyocera KJ4A (TA/AA)2,656600108.253–14UV, צמיגות גבוההSingle-Pass תעשייתי, אריזה
Kyocera KJ4B (QA/YH)2,656600108.255–18מיםטקסטיל, דפוס Single-Pass
Kyocera KJ4B-12005,3121,200112.441.5–5מיםSingle-Pass ברזולוציה גבוהה
Toshiba CE4M636150 (עד 300)53.75–35UV, שמןUV שטוחה
Toshiba CF3 / CF3Rלא אומת600 (צבע אחד)53.95מינימום 3–4UV, שמןתעשייה, מחזור דיו

סיכום יתרונות, חסרונות ומדרגת מחיר

מדרגת המחיר היא יחסית בין הראשים (מחיר ראש בודד להחלפה), ולא מחיר מכונה. המחיר בפועל משתנה לפי ספק, גרסה ומקור הראש.

ראשיתרונות עיקרייםחסרונות עיקרייםמדרגת מחיר יחסית
Epson I1600זול, טיפה קטנה, איכות טובהחצי מהנחירים של I3200, תפוקה נמוכהנמוכה
Epson I3200רזולוציה גבוהה, טיפה קטנה, זמינות גבוההרוחב צר, ללא חימום, רגיש לתחזוקהנמוכה–בינונית
Ricoh Gen5חימום מובנה, עמיד, טווח טיפות רחבטיפה מינימלית גדולה יחסיתבינונית–גבוהה
Ricoh Gen6טיפה קטנה, תדירות גבוהה, איכות ומהירותיקר מ־Gen5גבוהה
Konica Minolta KM1024iרוחב 72 מ"מ, מהירות, מגוון גרסאות360 dpi, גרעיניות בטיפות גדולותגבוהה
Kyocera KJ4108 מ"מ, 600–1,200 dpi, מהירות תעשייתיתיקר, דורש מערכת תעשייתיתגבוהה מאוד
Toshiba CE4M16 גווני אפור, מעברים חלקים150 dpi נייטיב, איטי יחסיתבינונית–גבוהה

מה זה אומר כשקונים מכונה

מספר ראשים ומהירות

המהירות של מכונה לא נקבעת רק לפי סוג הראש, אלא לפי מספר הראשים, הרוחב של כל ראש וכמה צבעים כל ראש מדפיס. ראש Epson מכסה 33.8 מ"מ, Ricoh 54.1 מ"מ ו־Konica 72 מ"מ – כך שבאותו מספר ראשים, מכונת Konica מכסה פי שניים יותר רוחב בכל מעבר ממכונת Epson. מצד שני, ראש I3200 מדפיס 4 צבעים ב־600 dpi, בעוד שבראשים תעשייתיים מקובל להקצות ראש לצבע אחד או לשניים. לכן השוו תמיד מהירות בפועל (מ"ר לשעה) באיכות שאתם צריכים, ולא את מהירות ה"טיוטה" בקטלוג. במדריך מחירי מדפסות UV תמצאו איך מספר הראשים משפיע גם על המחיר.

אורך חיים ותחזוקה

אורך החיים של ראש תלוי בעיקר בשלושה דברים: התאמה בין הדיו לראש, תחזוקה יומית (ניקוי, בדיקת נחירים, כיסוי ראש) ותנאי הסביבה – טמפרטורה, לחות ואבק. דיו לבן ודיו DTF נוטים לשקוע ולסתום, ולכן מכונות עם מחזור דיו לבן או ערבוב אוטומטי חוסכות הרבה החלפות ראש. ראשים תעשייתיים עם חימום מובנה פחות רגישים לשינויי טמפרטורה. שאלו את הספק מה נחשב "תקלת ראש" ומה נחשב "שימוש לא נכון" לפני הקנייה, כי שם נקבע מי משלם על ראש חדש.

ראש מקורי, נעול או משופץ

בשוק נמכרים ראשים חדשים ממקור מורשה, ראשים "נעולים" שמיועדים לדגם מכונה מסוים ודורשים כרטיס פענוח, וראשים משופצים או משומשים. ראש זול ממקור לא ידוע עלול להגיע עם נחירים חסומים, בלי אחריות, או שלא יתאים ללוח הבקרה של המכונה. לפני קנייה, ודאו שהראש שבמכונה הוא הדגם שצוין במפרט, שיש לו מק"ט ברור, ושהספק יכול לספק ראש חלופי זהה גם בעוד כמה שנים.

תאימות דיו ואחריות

כל ראש מגיע בגרסאות לדיו מסוים (למשל A1 למים ו־U1 ל־UV), ודיו שאינו מתאים לגרסה עלול לפגוע בראש. רוב היצרנים והספקים מתנים את האחריות בשימוש בדיו שאושר למכונה. אם אתם מתכננים לעבור לדיו של ספק אחר כדי לחסוך, בדקו קודם מה קורה לאחריות. להשוואה בין סוגי הדיו עצמם ראו את המדריך אקו־סולבנט, לטקס או UV, ולמכונות UV ראו גם מדפסת UV: איך היא עובדת ומה לבדוק.

מה לשאול את הספק

  • איזה ראש בדיוק במכונה – יצרן, דגם וגרסה (למשל I3200-U1 או MH5320)?
  • כמה ראשים יש, כמה צבעים כל ראש מדפיס, והאם יש ראש נפרד ללבן וללכה?
  • מה המהירות בפועל באיכות ייצור (לא בטיוטה), במ"ר לשעה?
  • האם הראש מקורי ומורשה, ומה מחיר ראש חלופי היום?
  • מה האחריות על הראש, כמה זמן, ובאילו תנאים היא מתבטלת?
  • האם יש מחזור דיו לבן, חימום ראש ותחנת ניקוי אוטומטית?
  • האם יש טכנאי מקומי וחלפים במלאי בארץ?

איך בוחרים ספק

אחרי שהבנתם איזה ראש מתאים לעבודה שלכם – DTF ו־UV קטנה עם Epson, UV שטוחה עם Ricoh, שילוט רחב עם Konica או ייצור תעשייתי עם Kyocera – הצעד הבא הוא להשוות מכונות וספקים. במדריך העסקים של Brandora אפשר למצוא ספקים ויבואנים של ציוד דפוס ושילוט, ולשלוח בקשה אחת לכמה ספקים מתאימים כדי לקבל הצעות שונות ולהשוות ביניהן. כדאי לבקש מכל ספק את דגם הראש המדויק, את מספר הראשים ואת תנאי האחריות בכתב. אפשר גם לעיין ברשימת המותגים כדי לראות אילו יצרני מכונות מיוצגים בישראל.

מחפשים ספק או יבואן?

במדריך ברנדורה תמצאו יבואנים וספקים של ציוד וחומרים לענף, עם פרטי קשר ותחומי פעילות.

מצאו ספקים ויבואנים במדריך

שאלות נפוצות

מה ההבדל בין I3200-A1, I3200-E1 ו־I3200-U1?

זה אותו ראש עם 3,200 נחירים ורוחב 33.8 מ"מ, בגרסאות לדיו שונה: A1 לדיו מים (DTF, סובלימציה, פיגמנט), E1 לאקו־סולבנט ו־U1 ל־UV. אין להחליף ביניהן או להשתמש בדיו שלא מתאים לגרסה.

מה עדיף למדפסת UV: Epson I3200 או Ricoh Gen6?

I3200 נותן רזולוציה גבוהה במחיר ראש נמוך ומתאים למכונות קטנות ובינוניות. Ricoh Gen6 רחב יותר (54.1 מ"מ), עם חימום מובנה ובנוי לעבודה תעשייתית רציפה, ולכן נפוץ במכונות שטוחות גדולות יותר.

מה רוחב ההדפסה של ראש Konica Minolta KM1024i?

72 מ"מ לראש, עם 1,024 נחירים ו־360 נחירים לאינץ'. הגרסאות נבדלות בגודל הטיפה: SHE עם 6 pL, MHE עם 13 pL ו־LHE עם 30 pL.

האם קיים ראש בשם Toshiba 1024?

לא מצאנו ראש של Toshiba Tec בשם הזה. ראש טושיבה הנפוץ במדפסות UV הוא CE4M (636 נחירים, 53.7 מ"מ), והשם 1024 שייך בדרך כלל ל־Konica Minolta KM1024 או ל־StarFire SG1024. כדאי לבקש מהספק את מק"ט הראש המדויק.

כמה זמן מחזיק ראש הדפסה?

אין מספר קבוע. אורך החיים תלוי בהתאמת הדיו לראש, בתחזוקה יומית, בסוג הדיו (לבן ו־DTF תובעניים יותר) ובתנאי החדר. ראשים תעשייתיים עם חימום מובנה בדרך כלל עמידים יותר לעבודה רציפה.

מדריכים נוספים

לכל המדריכים ←